ATMINTINĖ KAIP APSISAUGOTI NUO KORONAVIRUSO

 

Pateikiame Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendaciją, kaip apsaugoti save ir kitus žmones nuo KORONAVIRUSO:

Dažnai plaukite rankas

Reguliariai ir kruopščiai plaukite rankas muilu ir dezinfekuokite jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.

Laikykitės atokiau nuo sergančiųjų

Laikykitės mažiausiai 1 metro atstumu nuo kosinčių ar čiaudinčių žmonių. Patys kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite nosį ir burną švaria nosinaite arba sulenkta alkūne.

Nelieskite rankomis veido, akių, nosies, burnos

Ant rankų esantis virusas, patekęs į akis, nosį ar burną, patenka į jūsų organizmą, ten vystosi ir iššaukia ligą.

Valgykite termiškai apdorotą maistą

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja valgyti tik gerai termiškai apdorotą mėsą ir kiaušinius.

Venkite kontaktų su gyvūnais

Venkite kontaktų su laukiniais ar ūkiuose auginamais gyvūnais. Jei neįmanoma to išvengti, rekomenduojama naudoti vienkartines pirštines, kaukes ir pan. Po kontakto su gyvūnais būtina švariai nusiplauti rankas muilu, jas dezinfekuoti.

Atidėkite keliones

Jei negaluojate ar jaučiate peršalimo ligų simptomus, geriau atidėkite suplanuotas keliones. Jei simptomai atsiranda keliaujant, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą ir/ar informuokite aviakompanijos lėktuvo įgulą.

Dėvėkite apsaugines kaukes

Kaukę būtina dėvėti jei sergate, sveikų žmonių kaukė nuo viruso neapsaugo. Svarbu, kad apsauginė kaukė būtų dėvima teisingai – ji turi uždengti burną ir nosį. Nusiėmus dėvimą kaukę, jos nebenaudokite antrą kartą ir būtinai švariai nusiplaukite rankas.

Jei jums pasireiškė peršalimo simptomai (karščiavimas, kosulys, sloga, gerklės skausmas, apsunko kvėpavimas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei per pastarąsias 2 savaites lankėtės užsienio šalyse, kuriose yra užfiksuoti koronaviruso atvejai, ir jums pasireiškė į peršalimo ligas panašūs simptomai, pirmiausia likite namuose. Vykdykite sveikatos priežiūros specialistų nurodymus, kurie padės apsaugoti jus ir jūsų artimuosius nuo ligos plitimo.

Kokie simptomai pasireiškia žmonėms užsikrėtus COVID-19 (koronavirusas)

Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Naujausia informacija apie KORONAVIRUSĄ: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas