Norite įsidarbinti?

Gyvybes gelbėja ir užpuolikus tramdo „SOS skambutis“

Gyvybes gelbėja ir užpuolikus tramdo „SOS skambutis“
Padažnėję bei tragiškai pasibaigę plėšikų užpuolimai namuose, visuomenės pasipiktinimą sukėlę įvykiai, kai pareigūnai nespėja laiku sureaguoti į gyventojų pagalbos šauksmą, paskatino Lietuvos žmones pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis. Pastaruoju metu ypač populiarėja supaprastinta greitojo reagavimo paslauga „SOS skambutis“. Ją Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje teikia saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“.
Pasak Antano Sakalausko, UAB „Ekskomisarų biuras“ Rinkodaros skyriaus direktoriaus, paslauga „SOS skambutis“ buvo sukurta tam, kad gyventojas galėtų akimirksniu – vieno savo mobiliojo telefono mygtuko paspaudimu – pranešti apie jam namuose gresiantį pavojų ir kuo greičiau sulaukti profesionalios pagalbos. Pasak jo, prieš kelias dienas, pavyzdžiui, šia paslauga pasinaudojo jauna moteris, kuriai grasino ir į jos namus bandė įsiveržti įkyrus gerbėjas.
Kam teko skambinti įprastu bendruoju pagalbos numeriu, žino, kad atsiliepus budėtojui būtina pasisakyti vardą ir pavardę, tiksliai nurodyti buvimo vietą, apibūdinti ištikusią nelaimę, atsakyti į kitus klausimus. Realios grėsmės atveju tai atima labai daug laiko, o išsigandęs, sužalotas ar šoko ištiktas žmogus negali tiksliai atsakyti į daugybę klausimų. Paskutinių savaičių įvykiai parodė, kad apiplėšimo ar užpuolimo metu kiekviena akimirka yra gyvybiškai svarbi.
„SOS skambučio“ vartotojui tereikia paspausti savo mobiliojo telefono vieną specialiai užprogramuotą mygtuką ir mūsų darbuotojai akimirksniu gauna iškvietimą su visa reikiama informacija: detalų maršrutą, kuriuo greičiausiai pasiekiamas pagalbos reikalingas asmuo, durų ar telefonspynės kodą, be to, šie ekipažai turi raktus nuo vartų ar pultelį gatvės užtvarui pakelti. Todėl į nelaimę patekęs žmogus pagalbos sulaukia itin operatyviai“, – sako„Ekskomisarų biuro“ specialistas.
Saugos tarnybos teikiama paslauga dažniausiai naudojasi naujuose gyvenamuosiuose kvartaluose, sodų bendrijose, atokesnėse vietovėse ar vienkiemiuose gyvenantys žmonės, nors pastaruoju metu ją vis dažniau užsisako ir savo bei artimųjų saugumu susirūpinę didmiesčių gyventojai.Paslauga „SOS skambutis“ patogi tuo, kad vartotojui su savimi nereikia turėti jokios papildomos įrangos, o iškvietimo signalas akimirksniu perduodamas mobiliojo telefono tinklais. Ši paslauga kainuoja 29 Lt (+PVM) per mėnesį, o už greitojo ekipažo atvykimą mokama 80 Lt (+PVM).