Signalizacija. Kokią pasirinkti?

Lietuvoje vagystės ir plėšimai yra fiksuojami kiekvieną dieną, nuolatos girdime apie apiplėštus namus, pavogtus automobilius bei užpultus asmenis. Tokių situacijų pavyks išvengti, jei pasirinksite tinkamą apsaugos būdą.
Signalizacija – tai viena populiariausių priemonių, leidžiančių apsaugoti asmeninį turtą, tačiau dėl itin didelio pasirinkimo sunku nuspręsti, kuri iš jų tinkamiausia. Taigi, kokie signalizacijų tipai yra populiariausi ir kokias papildomas apsaugos priemones galima pasirinkti?

Elektroninė signalizacija
Ši signalizacijos sistema sudaryta iš centrinio valdymo pulto ir jutiklių, kurie įrengiami įvairiose saugomų patalpų vietose. Dažniausiai naudojami magnetokontaktiniai, judesio, stiklo dūžio bei kiti elektroniniai jutikliai, kurie leidžia akimirksniu aptikti pažeidimą. Signalizacijos jutikliui užfiksavus pažeidimą, aktyvuojami garsiniai bei šviesiniai signalai, o apie keliamą pavojų informuojama pastatą prižiūrinti saugos tarnyba.

Vaizdo stebėjimo kameros
Elektoroninė signalizacija vis dažniau yra naudojama kartu su kitomis apsaugos priemonėmis. Vienos iš populiariausių tampa vaizdo stebėjimo kameros. Jeigu anksčiau vaizdo kameros buvo montuojamos tik parduotuvėse, bankuose bei automobilių stovėjimo aikštelėse, šiandien šias apsaugos priemones vis dažniau nusprendžiama įsirengti ir savo namuose ar sodybose. Užfiksavus pažeidimą, vaizdo stebėjimo kamera padeda greičiau nustatyti įsibrovėlių tapatybę bei įvykio aplinkybes, o tai tarnauja kaip svarbi prevencinė priemonė turto apsaugai.

Priešgaisrinė signalizacija
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2019 metais Lietuvoje kilo 11509 gaisrai, juose žuvo 70 žmonių, o 164 gyventojai patyrė traumų. Signalizacija yra pritaikoma ne tik, kaip priemonė apsisaugant nuo įsibrovėlių, bet tuomet, kai siekiama laiku ir efektyviai reaguoti į dūmų ar gaisro pavojų. Ši įranga leidžia greitai ir veiksmingai aptikti kilusį pavojų, apie tai praneša specialiais perspėjimo signalais, taip pagelbėdama laiku ir operatyviai imtis reikiamų priemonių bei susisiekti su spec. tarnybomis.

Praėjimo kontrolės sistemos
Įvairiose įstaigose vis dažniau yra pritaikomos elektroninės praėjimo sistemos, kurios padeda apsisaugoti nuo pašalinių asmens patekimo, leidžia registruoti įeinančius ir išeinančius asmenis, fiksuoti jų pasirodymo laiką, blaivumą ir t.t. Svarbių objektų apsaugai gali būti pasirenkamos sudėtingesnės apsaugos sistemos, kurios geba nuskaityti pirštų antspaudus, identifikuoti asmenų akių raineles ir kitus duomenis.

Grynųjų pinigų kasos apsaugos sistemos
Grynųjų pinigų kasa – tai vienas dažniausių nusikaltėlių taikiklių, todėl įvairių parduotuvių, kavinių, grožio salonų bei kitų įstaigų savininkams tenka pasirūpinti tinkama apsauga. Šiandien galima rinktis iš įvairių siūlomų grynųjų pinigų kasos apsaugos sistemų, todėl turėsite galimybę pasirinkti jums labiausiai tinkantį pasiūlymą.

Užpuolimo signalizacija
Įsibrovimo metu pagalbos kartais prireikia ir patalpose esantiems asmenims, todėl galima pasvarstyti apie slaptų pavojaus mygtukų įrengimą. Įprastai jie yra sujungiami su bendra signalizacijos sistema: paspaudus pavojaus mygtuką, operatyviai iškviečiama saugos tarnyba. Praktika rodo, kad užpuolimo signalizacija yra viena efektyviausių apsaugos priemonių, nes būtent tai gali padėti atlikti nusikaltėlių sulaikymą įvykio vietoje.

 

Visos šios apsaugos priemonės gali būti apjungiamos arba naudojamos atskirai, todėl vertėtų pasvarstyti, kurie sprendimai galėtų užtikrinti didžiausią saugumą. Jei kiltų dvejonių, kurią šių galimybių vertėtų pasirinkti, paprasčiausiai galite pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai duos naudingų patarimų, ir padės paprasčiau priimti sprendimą.             

Rūpinkitės savo saugumu – šiuolaikinė signalizacija gali padėti apsaugoti ne tik patalpose esančius daiktus, bet taip pat gali užtikrinti didesnį asmenų saugumą.