Jūs skaitote

Susidomėjimas savigynos ginklais šoko į neregėtas aukštumas, ekspertai pataria, ką būtina žinoti

Ukrainoje nesiliaujant kariniams veiksmams, Lietuvoje stebima sparčiai išaugusi savigynos ginklų  ir kursų jais naudotis paklausa. Policijos atstovai fiksuoja sulaukiantys apie 4 kartus daugiau prašymų dėl ginklų įsigijimo, tuo tarpu šaudyklos ir kursus ginklui savigynai organizuojančios įmonės  praneša apie lankytojų antplūdį.  

Norinčiųjų išmokti šaudyti skaičius augo kelissyk

Arvidas Januška, „Ekskomisarų biuro“ vykdomasis direktorius teigia, jog pastarąjį mėnesį įmonei priklausanti šaudykla sulaukia itin didelio lankytojų srauto. Vieni, pasak jo, ateina norėdami išmokti šaudyti,  kiti – aktyviai tobulina savo įgūdžius, o asmenų, kurie nori įsigyti ginklą savigynai ir registruojasi į mokymo kursus, skaičius išaugo daugiau nei keturis kartus.

„Ilgą laiką organizuojame kursus, kuriuos pabaigę asmenys įgyja teisę įsigyti ginklus savigynai. Stengiamės, kad žmonėms būtų kuo patogiau, tad teorinę dalį dėstome nuotoliniu būdu, medžiagą perteikiame koncentruotai vos per kelis vakarus. Po to vyksta užsiėmimai šaudykloje, praktinis šaudymas ir egzaminas“, – sako įmonės atstovas.

Siekdami operatyviai patenkinti itin išaugusį vartotojų poreikį ir padėti jiems jaustis saugesniais, „Ekskomisarų biuro“ komanda organizuoja papildomas grupes, pasitelkia daugiau dėstytojų, papildomas šaudyklas bei šaudybos instruktorius.

„Dėl išaugusio vartotojų poreikio organizuojame ir specializuotus tik praktinio šaudymo kursus: čia į eilę stoja ir tik pradedantys, ir pažengę, norintys įgyti ar patobulinti savo šaudymo įgūdžius“, – sako A. Januška, pridurdamas, jog tokių entuziastų skaičiai auga kasdien, o praktinės grupės labai greitai užpildomos.

Primena, ko reikia norint gauti leidimą ginklui

Į paties ginklo įsigijimą, ilgametę darbo patirtį saugos tarnyboje turintis A. Januška, pataria žiūrėti atsakingai, įsivertinti poreikį. Būtina pasitikrinti sveikatą bei gauti medicininę pažymą. Toliau, dėl galimybės gauti leidimą ginklui savigynai teikiamas prašymas policijai. Prašymą galima pildyti e-policija platformoje.

A. Januška pasakoja, kad policija asmens reputaciją ir galimybes turėti ginklą nagrinėja apie mėnesį, todėl paraleliai jau galima registruotis ir baigti kursus, išlaikyti egzaminą. Taip pat reikia įsigyti seifą ginklui laikyti, jį patikimai pritvirtinti prie sienos, grindų ar kitų konstrukcijų.

„Ekskomisarų biuro“ atstovo teigimu, trumpiausias laikotarpis visai procedūrai atlikti yra vienas mėnuo. Kursų kaina – 139 Eur, o ginklą galima įsigyti ir už kelis šimtus eurų.

Ginklų turėtojų laukia ir įsipareigojimai

Nors pirmieji įgūdžiai, kaip pasakoja A. Januška susiformuoja kursų metu, toliau pravartu juos reguliariai palaikyti ir tobulinti. Vis dėlto, dar svarbiau pažymėti, jog nors ginklas yra efektyvi priemonė gynybai, įsigijus jį tenka prisiimti ir atsakomybę už jo saugojimą bei panaudojimą. Būtina užtikrinti, kad ginklu negalėtų pasinaudoti kiti asmenys, su ginklu elgtis laikantis visų saugumo reikalavimų bei užtikrinti, kad nenukentėtų kiti asmenys. „Pareigų yra ir daugiau, su visomis jomis norintys įsigyti ginklą supažindinami kursuose, bei privalo griežtai laikytis“, – pažymi A. Januška.

Tai, jog žmonės paskutiniu metu ginkluojasi ir ieško savigynos priemonių kur kas aktyviau nei iki karo Ukrainoje, pasak „Ekskomisarų biuro“ atstovo, yra suprantamas reiškinys. Pats ginklo turėjimas daliai žmonių sustiprina saugumo jausmą. Vis dėlto, kilus kritinei situacijai, pirmiausia patariama kreiptis į policiją, saugos tarnybas ar kitas specialiąsias tarnybas.

Skaitykite toliau

Panašūs straipsniai


1646