Jūs skaitote

„Ekskomisarų biuras“ pandemiją pavertė galimybe: pokyčiai nuvedė iki didėjusių algų, apyvartos ir pelno

Pastarieji metai, atnešę galybę suvaržymų ir išbandymų verslo sektoriaus atstovams, koregavo ir saugos tarnybų sektoriaus veiklą. Visiškai sustoję renginiai ir dėl to nebeveikiančios pramogų arenos iš vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ atėmė nemenką veiklos dalį, tačiau ją ilgametę darbo patirtį turinti bendrovė užpildė ėmusi saugoti su viruso plitimu sąlytį turinčius objektus. Suskaičiavus 2020 m. finansinius rezultatus paaiškėjo, kad „Ekskomisarų biurui“ per pandemiją pavyko sugeneruoti išaugusią apyvartą bei pelną.

 

Metus vertina palankiai

Pernai „Ekskomisarų biuro“ vadovo pareigas pradėjęs eiti Vytautas Labeckas praėjusius metus vertina teigiamai. Nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių, įmonei pavyko pagerinti finansinius rezultatus.

„Net ir sudėtingų aplinkybių akivaizdoje, sugebėjome paaugti. Lyginant su ankstesniu laikotarpiu, fiksuojame 5 proc. didesnę apyvartą, viršijančią 16 mln. eurų. Tam neabejotinai įtakos turėjo operatyvus prisitaikymas prie rinkos pokyčių“, – komentuoja vadovas.

V. Labeckas džiaugiasi, jog per pandemiją pavyko išvengti masinių atleidimų ir išlaikyti tą patį darbuotojų skaičių kaip ir prieš metus, t.y. apie 1300 darbuotojų. Iš jų per pandemiją dalinėse ar pilnose prastovose buvo vos keliasdešimt komandos narių. Be to, pastaraisiais metais vidutinis darbo užmokestis įmonėje augo 10 proc., o įžengus į 2021 m. – tolydžiai kyla toliau.

„Tikiu, kad darbas saugos sektoriuje gali būti patraukli karjeros galimybė šios srities profesionalams. Todėl ir toliau ieškosime būdų užtikrinti vis patrauklesnes sąlygas visų grandžių darbuotojams“, – sako „Ekskomisarų biuro“ vadovas.

Keitėsi komanda ir saugomų objektų spektras

Įmonės vadovas pasakoja, jog pandemija gerokai pakoregavo „Ekskomisarų biuro“ veiklą. Labiausiai prie pokyčio prisidėjo staiga nutrūkę renginiai ir ištuštėjusios arenos, kur saugos tarnyba užtikrindavo saugumą. Prekybos ir pramogų centrų uždarymas taip pat ženkliai sumažino apsaugos darbo apimtis.

„Vis dėlto, atsirado nauja paklausa, kurią diktavo susiklosčiusios aplinkybės. Veiklą ėmėme vykdyti prie Covid-19 testavimo punktų, be to, įsigaliojo naujos kontrolės prievolės, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimo ar žmonių srautų valdymas mažmeninės prekybos vietose“, – situaciją komentuoja V. Labeckas.

Lankstumas ir prisitaikymas prie diktuojamų sąlygų, taip pat nuolatinis paslaugų pardavimų auginimas, vadovo įsitikinimu, ne tik kompensavo „Ekskomisarų biuro“ praradimus, bet ir gerokai sustiprino įmonės kaip rinkos lyderio pozicijas.

Negana to, pernai įvyko pokyčių vadovų bei kitų administracijos darbuotojų komandoje. Būtent praėjusių metų gegužę „Ekskomisarų biuro“ generaliniu direktoriumi tapo solidžią vadovavimo patirtį turintis V. Labeckas.

„Pokyčiai padėjo įmonei pasiekti optimaliai gerų rezultatų – mes atsinaujinome ir sustiprėjome, Kaune prasiplėtusią komandą perkėlėme į naują erdvesnį biurą. Be vidinių pasikeitimų, keičiame ir savo apskaitos programą, tobuliname informacinių technologijų struktūrą, plečiame savo vaizdo stebėjimo paslaugos funkcionalumą ir investuojame į mobiliosios aplikacijos gerinimą. Visa tai praktiškai prisideda prie konkurencinio augimo, operatyvumo ir patikimumo mūsų rinkoje“, – sako saugos tarnybos vadovas.

Tęsia plėtrą ir įžvelgia pokyčius rinkoje

Šiuos metus įmonė sėkmingai pradėjo, įsigijusi „Maxima LT“ saugos įmonę „Loganas“ ir kovą pradėjusi saugoti šio prekybos tinklo parduotuves Kauno regione. Be to, laimėtas „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės apsaugos konkursas, kuriuo „Ekskomisarų biuras“ birželį pradės saugoti LTG grupės objektus visoje Lietuvoje. Tai, V. Labecko teigimu, vienas didžiausių galimų projektų šalies apsaugos sektoriuje.

„Toks mūsų įmonės augimas šiemet leis prijungti prie komandos apie 500 naujų darbuotojų, o padidėjus veiklos apsukoms tikimės metinę apyvartą padidinti iki daugiau nei 20 mln. eurų“, – lūkesčiais dalijasi „Ekskomisarų biuro“ vadovas.

V. Labeckas pastebi, kad šių metų sandoriai rodo, jog vis daugiau įmonių, kurios anksčiau apsauga rūpinosi telkiant savo žmogiškuosius resursus, šį uždavinį patiki profesionalams ir susikoncentruoja į savo pagrindines veiklas.

„Taip pat manau, kad apsaugos rinkos dalyvių konsolidacija vis dar galėtų būti didesnė, ypač regionuose. Norint teikti kokybišką, patikimą paslaugą reikia turėti ir tvirtą bazę, įskaitant personalą, jo kvalifikaciją, patikimą IT infrastruktūrą ir pan. Mažesni rinkos žaidėjai vis dar to stokoja. Kita vertus, jie puikiai pažįsta savo vietinį klientą, vietovę, tad sujungus jų žinias ir mūsų bazę, gautųsi puikus rezultatas“, – pastebi „Ekskomisarų biuro“ vadovas.

Skaitykite toliau

Panašūs straipsniai


1646