Jūs skaitote:

Apsauginė signalizacija


Apsauginė signalizacija – efektyvi ir patikima prevencinė priemonė prieš vagystes, įsilaužimus ir kitas, patalpų saugumui grėsmę keliančias situacijas. Signalizacija, kitaip nei šarvuotos durys, grotos ant langų ar kito pobūdžio apsaugos priemonės, gali užtikrinti visapusišką patalpų saugumą. Apsauginė signalizacija namams operatyviai įspėja ne tik apie įsilaužimo atvejus, bet ir perspėja apie galimą gaisro ar vandens užliejimo pavojų. Dėl šios priežasties, apsaugos sistemos yra plačiai paplitusios tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Tinkamai pasirinkta ir įdiegta apsauginė signalizacija užtikrina bet kokio dydžio patalpų saugumą, akimirksniu perspėja apie galimą pavojų ir maksimaliai sumažina bet kokių grėsmių tikimybę. Todėl tikrai galima teigti, jog vieno ar kito tipo signalizacija yra ne pasirinkimas, o būtinybė visiems, kuriems rūpi patalpų ir juose esančių žmonių bei turto saugumas.

Apsauginės signalizacijos pritaikymas

Apsaugines signalizacijas galima sėkmingai įdiegti bet kokiame objekte – nuo nuosavo namo, buto ar kotedžo iki komercinių patalpų, gamyklų ar statybų aikštelių. Taip pat vieno ar kito tipo apsaugos sistemą itin pravartu turėti rečiau lankomuose arba atokiose gyvenvietėse esančiuose objektuose, tokiuose kaip sandėliai, vasarnamiai ar sodybos. Šiais laikais galima įsigyti įvairių komplektacijų apsaugos sistemas, turinčias skirtingą kiekį daviklių, jutiklių, magnetinių kontaktų bei kitų signalizacijos komponentų. Todėl kiekvienas žmogus, atsižvelgdamas į patalpų dydį bei labiausiai tikėtinas grėsmes, be didelių pastangų gali sukurti apsaugos sistemą, atitinkančią individualius poreikius.

Naujos kartos apsauginės signalizacijos suteikia itin plačias panaudojimo galimybes. Pasitelkiant šias apsaugos priemones galima suprojektuoti vientisą apsaugos sistemą visame objekte arba sukurti atskiras saugojimo zonas patalpoms, kurioms ypač aktualūs nepriekaištingi saugumo rodikliai. Modernios apsaugos sistemos suteikia galimybę nuotoliu kontroliuoti vartų, durų ar net apšvietimo veikimą. Norint nuo savo pečių visiškai nusimesti objekto saugojimo naštą, signalizaciją galima prijungti prie visą parą budinčio saugos tarnybų stebėjimo ir valdymo centro, kuris operatyviai reaguoja net į menkiausią pavojų. Universalios apsauginės signalizacijos puikiai atlieka savo paskirtį bet kokio dydžio bei paskirties objektuose, todėl jeigu norite iš tikrųjų efektyviai pasirūpinti gerbuvio saugumu, vienareikšmiškai, tai yra racionaliausias sprendimas.

Apsaugos sistemos montavimas ir paruošimas naudojimui

Didžiausią įtaką apsaugos sistemos montavimui daro signalizacijos tipas. Labiausiai paplitusios – laidinės ir belaidės signalizacijos. Norint turėti laidinę signalizaciją, jos montavimo procesais reikėtų pasirūpinti ankstyvoje patalpų remonto stadijoje. Šio tipo apsaugos sistemos komponentai yra sujungiami laidais, kurie montavimo eigoje yra slepiami po gipso kartono plokštėmis ar tinku. Todėl laidinė signalizacija nėra geriausias pasirinkimas jau įrengtuose objektuose. Bevielė signalizacija – šiek tiek brangesnė, tačiau labiau įrengtoms patalpos subalansuota apsaugos sistema. Visos bevielės signalizacijos sudedamosios dalys savo funkciją atlieka be jokių laidų, todėl tokią signalizaciją nesudėtingai galima integruoti įrengtose patalpose. Tiek vieno, tiek kito tipo apsaugos sistemą įmanoma sumontuoti savarankiškai. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad visą apsauginę signalizaciją sudaro daug atskirų, tačiau glaudžiai susijusių komponentų, kuriuos reikia ne tik teisingai sujungti į vientisą, tinkamai veikiančią sistemą, bet ir tinkamai išdėstyti, parinkti optimalią lokaciją. Kitu atveju – gali nukentėti visos apsaugos sistemos funkcionalumas. Apsauginė signalizacija yra ilgaamžė patalpų apsaugos priemonė, kuri metų metus patikimai rūpinasi objekto saugumu. Todėl tiek jos montavimo darbus, tiek signalizacijos pajungimą vertėtų patikėti saugos tarnybų specialistams.

Ilgametę patirtį turinti „Ekskomisarų biuro“ komanda padės išsirinkti optimaliausią apsaugos sistemos komplektaciją, sėkmingai įgyvendins visą signalizacijos diegimo procesą bei, Jums pageidaujant, prijungs apsaugos sistemą prie saugos tarnybos valdymo ir stebėjimo centro, kuris ištisą parą dirba Jūsų ir Jūsų objekto saugumo labui.

1646