JŪS SKAITOTE:

Kokios geriausios lauko kameros?

Jei patyrėte vagystę, įsilaužimą ar susidūrėte su situacija, kada jūsų namai tapo vandalų taikiniu, nusikaltėlis greičiausiai dingo gerokai anksčiau nei jums pavyko juos aptikti ar sustabdyti. Taip pat, greičiausiai nei jūs patys, nei niekas kitas negali nustatyti, koks asmuo ar kokia asmenų grupė įvykdė šį nusikaltimą. Jei tokia situacija skamba pažįstamai, turėtumėte apsvarstyti galimybę investuoti į lauko apsaugos kameras. Tokia galimybė aktuali turėtų būti ir visiems namų savininkams, kurie su tuo nesusidūrė, tačiau rimtai rūpinasi savo nuosavybės saugumu bei komfortu.

Stebėjimo kameros lauke – vienas iš geriausių prevencinių sprendimų atbaidant nusikaltėlius bei užtikrinant tai, kad pažeidimus padarę žmonės būtų lengviau identifikuoti, atsakytų už padarytą žalą, sukeltus nepatogumus. Šiuolaikinės kameros fiksuoja itin aukštos raiškos vaizdą, dėl to lengviau identifikuoti pažeidėją ir palengvinti darbą policijai. Na, o namų savininkai šiuolaikines kamerų sistemas lengvai kontroliuoja dėka aibės išmanių ir prie vartotojo patogumo pritaikytų funkcijų. Tačiau kokios yra geriausios lauko kameros? Kaip išsirinkti sprendimą, kuris duotų didžiausią naudą? Pasistengsime apžvelgti funkcijas, kurios, “Ekskomisarų biuro” specialistų nuomone, svarbiausios geroms lauko kameroms.

Išmanios kameros – šiuolaikinis kokybės standartas

Populiarėjant Smart ir dirbtinio intelekto technologijoms, jos tampa labai svarbiu faktoriumi ir įrengiant apsaugos sistemas. Šiuolaikinių lauko stebėjimo kamerų integracija su išmaniaisiais jūsų įrenginiais palengvina apsaugą, priežiūrą ir supaprastina reagavimą į grėsmes. Svarbu įvertinti tokių funkcijų naudą, ieškant kokybiškų teritorijos stebėjimo sprendimų. “Ekskomisarų biuro” specialistai siūlo patogią stebėjimo sistemos integraciją su išmaniosiomis technologijomis, kad transliaciją iš vienos ar kelių kamerų galėtumėte stebėti savo kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone.

Smart kameros gali daryti gerokai daugiau nei tik transliuoti vaizdą ar kaupti įrašus. Jeigu saugumo ir stebėjimo sistema įrengiama profesionaliai, kameroms užfiksavus įsibrovimą ar kitus pažeidimus, galima gauti pranešimą į telefoną ir iš karto reaguoti į pavojų. Įsijungus transliaciją išmaniajame įrenginyje įmanoma iš karto nustatyti ar grėsmė – reali, ar aliarmas tik vertas jūsų dėmesio, bet nereikalauja imtis tolesnių veiksmų.

Išmani kamera veikia prisijungusi prie bevielio interneto (2,4 arba 5Ghz dažniu). Dėl to galima prie jos transliacijos prisijungti nuotoliniu būdu, o kaupiami įrašai persiunčiami į duomenų bazes.

Apsauga nuo žvarbių oro sąlygų

Jeigu kalbame apie lauko stebėjimo kameras, jos tiesiog privalo būti pasiruošusios atlaikyti žvarbias oro sąlygas. Tai, kas tinka vartotojams Viduržemio jūros regione, visiškai netiks Lietuvos klimato sąlygomis, kadangi kylantys iššūkiai – visai kitokie. Geriausios lauko kameros turi turėti aukštą IP standartą/reitingą. Jis nurodo, kokia sandari ir patvari yra kameros konstrukcija. Kodėl šis parametras aktualus? Kadangi Lietuvoje turime labai permainingą klimatą, kur galime sulaukti: stiprių liūčių, rūko, smarkių vėjų, audrų, dulkių ir kitų iššūkių, o per metus temperatūra gali svyruoti apie 60 laipsnių Celsijaus (nuo -28 iki +28), žemo patvarumo elektronika greitai susidėvės.

IP reitingo skaitmenys parodo, kaip gerai kamera atlaiko drėgmės ir kitų oro sąlygų metamus iššūkius. Pirmasis skaitmuo indikuoja, kiek kamera yra atspari kietų objektų prasiskverbimui po korpusu (dulkės, nešvarumai, žiedadulkės). Minimalus reitingas yra 0, maksimalus – 6. Antrasis skaitmuo rodo fotoobjektyvo arba kameros atsparumą drėgmei ir vandeniui. Minimalus reitingas yra 0, o maksimalus – 9, rodantis, kad kamera yra apsaugota nuo aukšto slėgio purslų iš visų kampų iš artimo atstumo bei nebijo lietaus.

Daug lauko kamerų turi IP65, IP66, IP67 standartus. Nors visos jos – labai gerai apsaugotos nuo dulkių ir turi pakankamai gerą apsaugą nuo drėgmės, tačiau ilguoju laikotarpiu aukščiausio standarto kameros išsiskirs patvarumu. “Ekskomisarų biuro” siūlomi sprendimai – geriausios lauko kameros paprastai yra apsaugotos nuo lietaus, sniego, karščio ir šalčio, bei vandalizmo apraiškų.

Filmavimo raiška – svarbus parametras

Aiškiai matoma lauko stebėjimo kamera atlieka dvi pagrindines funkcijas. Pirmoji yra piktavalių prevencija. Pamatę kamerą jie gali būti atbaidyti. Antroji funkcija yra situacijos stebėjimas ir filmavimas. Jokia lauko apsaugos kamera nėra naudinga, jeigu negali atlikti abiejų funkcijų. Dėl to būtina užtikrinti, kad įrašoma ir filmuojama medžiaga leistų kuo tiksliau atpažinti objektus, žmones ir, geriausiu atveju, jų bruožus. Dėl to dėmesį reikia kreipti į kamerų filmavimo raišką.

Populiariausios šiuo metu yra trys: 1080p (2 megapixeliai, HD raiška), 4 megapikseliai (Full HD) ir 4K UHD (8 megapikseliai) raiškos.

  • Paprasčiausia, 1080p (HD) raiška filmuojanti kamera paprastai užtikrina gana ryškų vaizdą. Tai – biudžetinės klasės sprendimas. Bendrai pamatyti objektus ir svarbiausias detales yra įmanoma, tačiau tikslus atpažinimas, ypač iš tolesnio atstumo bus sudėtingas. Privalumas su 1080p kameromis yra ne tik žema kaina, tačiau ir gerokai mažiau saugyklų talpos užimantys vaizdo įrašai.
  • Populiariausia raiška tarp stebėjimo kamerų šiuo metu vienareikšmiškai yra 4 megapikselių (Full HD). Tokios raiškos vaizdo įrašas yra detalesnis, o patiems įrašams nereikia daug atminties (lyginant su 4K). Skirtumas tarp 1080p ir 4 megapikselių tikrai pastebimas ir leidžia tiksliau identifikuoti bei pastebėti net smulkias detales.
  • Jau įmanoma įsigyti ir aibę lauko stebėjimo kamerų, kurios vaizdą fiksuoja 4K (Ultra HD) raiška. Tačiau norint tokios aukštos raiškos įrašus transliuoti be trūkčiojimo ar vėlavimo, reikia labai spartaus tinklo, daug vietos saugykloje įrašams saugoti; dėl pastarojo reikalavimo gali tekti brangiai mokėti už debesų saugyklą.

Dar vienas patarimas – nepriklausomai nuo raiškos, stenkitės pasirinkti kamerą su gana plačiu matymo lauku ir įsitikinkite, kad ji gali fiksuoti aiškų vaizdą naktį. Dauguma kamerų naudoja IR (infraraudonųjų spindulių) šviesos diodus, kad būtų perteikiamas nespalvotas naktinis vaizdo įrašas, tačiau kiti modeliai naudoja baltą šviesą, kad būtų perteikiamas spalvotas naktinis vaizdo įrašas. Ieškokite kameros, kurios naktinio matymo diapazonas būtų bent ~20m.

1646