Jūs skaitote:

Signalizacija namams

Kaip veikia namų signalizacija?

Apsaugos signalizacijos paskirtis yra reaguoti į nepageidaujamus įvykius namuose, biuruose, sandėliuose ar bet kuriose kitose patalpose, kurios gali susidurti su įsilaužėlių ar nelaimingų atsitikimų grėsme.

Paprastai signalizacijos veikimo principas yra ganėtinai nesudėtingas. Įvairūs judesio, dūmų ar magnetiniai jutikliai atitinkamai fiksuoja:

  • Įsilaužimo atvejus pro duris ar langus, apsaugotus magnetiniais jutikliais.
  • Nepageidaujamus judesius patalpose.
  • Gaisro, vandens užliejimo ir panašių nelaimių atvejus.

Kiekvienas apsaugos sistemos elementas yra sujungiamas vienas su kitu, o visi kartu jungiasi į apsaugos sistemos centralę, tad bet kuriam apsaugos sistemos elementui užfiksavus pažeidimą, šis iš karto yra perduodamas į centralę bei skleidžiamas pavojaus signalas.


Suveikus bet kuriam jutikliui, signalizacija apie tai praneš garsiniu signalu, o Jūs būsite įspėti mobiliąja programėle. Magnetiniai jutikliai užfiksuos jeigu be Jūsų žinios bus atidaromos tam tikros durys ar langai. Judesio jutikliai praneš apie nepageidaujamus judesius patalpose. Vandens jutikliai įspės apie vandens užliejimą, pavyzdžiui dėl prakiurusio vamzdžio į patalpas pradėjęs tekėti vanduo, kuris Jūsų turtui gali pakenkti ne ką mažiau nei įsibrovėliai. Dūmų jutikliai įspės apie gaisro pavojų. Tai aktualu ne tik Jums išvykus, bet ir esant namuose – sistema dūmus patalpoje užfiksuos žymiai anksčiau nei tą padarytumėte Jūs ar Jūsų namiškiai.


Tačiau, išvykus iš namų, patys negalime nepertraukiamai 24/7 stebėti apsaugos sistemos veikimo ir laiku sureaguoti į pavojaus signalą. Būtent todėl yra patariama sistemą prijungti prie „Ekskomisarų biuro“ stebėjimo ir valdymo centro. Mes pasirūpinsime, kad pavojų sukėlę aspektai būtų kaip galima greičiau neutralizuoti. Suveikus bet kuriam apsaugos sistemos komponentui, žaibiškai reaguosime į saugomą objektą išsiųsdami greitojo reagavimo ekipažą, kuris, įvertinęs situaciją, imsis tolimesnių veiksmų – įsilaužimo atveju sulaikys nepageidaujamus asmenis ir iškvies policiją, gaisro ar kitos nelaimės atveju apie įvykį praneš atitinkamoms institucijoms.

Kokia signalizacija tinkamiausia namams?

Kiekvieni namai ir jų gyventojai yra skirtingi, tad turi skirtingus saugumo poreikius ir lūkesčius. Dėl šių priežasčių, tinkamiausia signalizacija namams ir bus tokia, kokią ją išsirinksite Jūs patys. Vis dėlto, svarstant galimus variantus, rekomenduojame atsižvelgti į keletą aspektų.

  1. Priklausomai nuo namo ar buto dydžio, reikės atitinkamai daugiau (didesniems namams) arba mažiau (mažesniems namams) įvairių jutiklių. Svarbus ir kambarių bei įėjimų skaičius – siekiant visapusiškai apsaugoti namus nuo įsibrovėlių ar buitinių nelaimių, judesio bei gaisro aptikimo jutikliai turėtų būti įrengti kiekvienoje patalpoje, o kiekvienas atskiras įėjimas į namą ar butą saugomas magnetiniais jutikliais. Taip pat, derėtų atsižvelgti ir į patalpų išplanavimą bei įvairiems jutikliams namuose parinkti atitinkamą lokaciją.
  2. Renkantis signalizaciją svarbu pasirūpinti, kad ji būtų lengvai ir greitai valdoma ne tik Jums esant namuose, bet ir išvykus. Pavyzdžiui, „Ekskomisarų biuro“ siūlomas signalizacijos sprendimas yra be pastangų valdomas išmaniąja programėle, kurios dėka galite įjungti ar išjungti apsaugos sistemą iš bet kurios pasaulio vietos turinčios interneto ryšį.
  3. Taip pat, yra svarbu apsvarstyti ir apsaugos sistemos prijungimą prie visą parą veikiančio saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro. Tokiu atveju bet koks užfiksuotas pavojus iškart perduodamas „Ekskomisarų biurui“, kuris reaguoja žaibiškai išsiųsdamas artimiausiai esantį ekipažą, kuris laiku nutrauks pasikėsinimą į jūsų turtą bei informuos atitinkamas institucijas.
  4. Be to, įrengtos signalizacijos ne visada pakanka siekiant visapusiškai pasirūpinti savo namų saugumu ir juose gyvenančiųjų ramybe. Siekiant apsaugoti namo teritoriją, kartu su signalizacija, gali būti įrengiamos ir vaizdo stebėjimo kameros, kurios suteikia papildomą barjerą, saugantį nuo įsibrovėlių ar kitų piktadarių.

Bet kokiu atveju, priimti optimalų ir jūsų poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą Jums visada gali padėti „Ekskomisarų biuro“ specialistai. Konsultuodami Jus, išklausysime visus Jūsų saugumo poreikius, lūkesčius ir galimybes!

Laidinė ar belaidė signalizacija – kokią rinktis?

Įsirengiant signalizaciją, beveik visada galėsite rinktis tarp laidinės ir belaidės apsaugos sistemos. Nors tinkamiausias variantas priklausys tik nuo Jūsų pačių, toliau pateikiame keletą pliusų ir minusų kiekvienai alternatyvai bei veiksnius, į kuriuos derėtų atsižvelgti prieš priimant sprendimą.

Laidinė signalizacija


Laidinė signalizacija žavi savo patikimumu ir nepriekaištingu veikimu, nepriklausomai nuo namo ar buto sienų storumo ar kitų ryšio trikdžių. Vis dėlto, tokios signalizacijos minusai slypi jos pavadinime – laidai. Jeigu gyvenate sąlyginai naujame name, tikėtina, kad jame remonto greitu metu neplanuojate – todėl ir laidų slėpimas gali reikalauti papildomų išlaidų arba kelti tam tikras estetines problemas. Kita vertus, naujai statomame ar renovuojamame name, laidinė signalizacija bus optimalus variantas, kadangi visus laidus bus galima paslėpti atliekant kitus remonto darbus.

Belaidė signalizacija


Belaidė signalizacija pasižymi savais privalumais ir trūkumais. Visų pirma, šiam sprendimui nereikalingas nei vienas laidas, todėl signalizacija gali būti lengvai montuojama bet kurioje namo vietoje, nesudarant papildomų estetinių rūpesčių. Taip pat galima nesudėtingai keisti atskirų signalizacijos komponentų lokaciją, juos permontuojant kitoje patalpoje. Tai puikus variantas jau įrengtuose būstuose, nuomojamose patalpose. Vis dėlto, belaidė signalizacija turi ir minusų. Kiek sudėtingesni jos komponentai lemia ir kiek brangesnę įrangos kainą. Taip pat, belaidės signalizacijos veikimą gali trikdyti storos pastato sienos ar kiti panašūs trikdžiai. Todėl, prieš renkantis šį sprendimą, derėtų tinkamai įvertinti ryšio sklandumą namuose.

Signalizacijos namams kaina

Namų signalizacijos įrengimo kaina priklausys nuo keletą aspektų. Pavyzdžiui, tikėtina, kad didesnio ploto namams reikės daugiau jutiklių ar kitų apsaugos sistemos komponentų. Taip pat, svarbu įvertinti ir savo lūkesčius. Siekiant visapusiškos namų apsaugos nuo kiekvienos potencialios grėsmės, reikės pasirūpinti ne tik kiekvieno įėjimo į namus saugumu nuo įsibrovėlių, bet ir nuo kitų pavojų – gaisro, vandens užliejimo ar kt. Taip pat, norint užsitikrinti nepertraukiamą saugumą 24/7, apsaugos sistemą patariama prijungti prie „Ekskomisarų biuro“ stebėjimo ir valdymo centro – šiuo atveju mėnesis mokestis už paslaugų teikimą yra nuo 15 eur/mėn.

Siekiant įsigyti apsaugos sistemą, kuri labiausiai tiks Jūsų namams, derėtų susisiekti su „Ekskomisarų biuro“ specialistais – atsakysime į visus Jūsų klausimus bei patarsime kokią sistemą pasirinkti.

D.U.K.


Kodėl verta įsirengti signalizaciją namams?

Namai – tai ne tik komforto ir jaukumo vieta. Tai kartu ir vieta, kurioje esate labiausiai pažeidžiami. Netinkamai apsaugoti namai gali tapti ir skaudžių nelaimių priežastimi. Siekiant apsaugoti savo namus ir jų gyventojus nuo potencialių grėsmių – įsibrovimų, gaisro, vandens užliejimo ir kitų nelaimių – signalizacija namams yra daugiau būtinybė nei tik privalumas.

Ar namų signalizaciją galima prijungti prie „Ekskomisarų biuro“ stebėjimo ir valdymo centro?

Taip – kiekvieną mūsų siūlomą ar jūsų turimą profesionalią apsaugos sistemą galima papildomai prijungti prie „Ekskomisarų biuro“ stebėjimo ir valdymo centro. Tokiu būdu užsitikrinsite, kad nutikus nelaimei ar iškilus pavojui Jums ar Jūsų turtui, bus žaibiškai reaguojama – vos gavę signalą, į saugomą objektą nedelsdami išsiųsime greitojo reagavimo ekipažą, kuris nutrauks pasikėsinimą nukreiptą prieš Jus ar Jūsų turtą bei prireikus iškvies kitas reikalingas institucijas.

1646